Basit wordpress iletişim formu oluşturma

wpforms

Bir iletişim formu, hemen hemen her web sitesinin vazgeçilmez bir özelliğidir. Ziyaretçilerimiz den gelen geri bildirim veya potansiyel yeni müşterilerden gelen soruların olup olmadığını öğrenmek için, bir iletişim formu ekleyerek insanların iletişim kurmasını sağlamamız gerekir.

WordPress web sitenize bir iletişim formu ekleme konusuna gelince, en basit yol, hazır bir eklentiyi kullanmaktır. Bilinen contactform7 eklentisinin alternatifi ve daha basiti olan buna karşın detaylı ve bir çok özelliği  olan WPForms‘tur.

Aşağıda, WPForms’un ücretsiz sürümünü kullanarak WordPress ile çalışan web sitemiz için basit bir iletişim formu nasıl hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulacağını göstereceğiz:

WPForms Lite

WPForm eklentisi nasıl kurulur, WPForm ayarları nasıl yapılır

WordPress iletişim formu eklentileri söz konusu olduğunda bir çok eklenti mevcut. Bununla birlikte, WPForms web sitenize bir iletişim formu eklemenin en hızlı ve en kolay yollarından birini sağlarken, daha ileri düzeydeki ihtiyaçlarınızı karşılamak için ücretli bir pro sürümde sunar.

WPForms şablonlarından dolayı WordPress web sitenize hiç vakit kaybetmeden bir iletişim formu ekleyebili ve ihtiyacınız doğrultusunda sürükle ve bırak form oluşturucu aracı profesyonel formlar oluşturmanıza yardımcı olmak için el altında bulunması gereken bir eklenti.

WordPress’te basit bir iletişim formu oluşturmak için bu ücretsiz eklentiyi nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

WordPress Web Sitesine WPForms Lite Eklentisi Nasıl Eklenir?

WPForms ile basit bir iletişim formu oluşturmanın ilk adımı eklentiyi web sitenize eklemektir. WPForms iki ana sürümden oluşur: Ücretsiz ve ücretsiz sürüm. Bununla birlikte, eğer aradığınız basit tek işlevli bir iletişim formuysa, ücretsiz sürüm yeterli bir seçenektir. Web sitenize eklentiyi eklemenin en hızlı yolu, WordPress yönetici alanınıza giriş yapmak ve eklenti ekleme bölümünden eklenyiyi aratmaktır.

Eklenti Ekle sayfasından, arama kutusuna ‘WPForms Lite’ yazın ve sonuçlardan ilk eklentiyi kurun.

Bir sonraki ekranda Eklentiyi Etkinleştir linkine tıklayın ve WPForms WordPress web sitenizde kullanıma hazır olacaktır.

WPForms ile Temel Bir WordPress İletişim Formu Nasıl Oluşturulur

WPForms, en kullanıcı dostu WordPress form eklentisi olma girişiminin bir parçası olarak, eklenti etkinleştirildikten sonra yararlı bir karşılama mesajı görüntüleyecektir.

Hoş Geldiniz ekranından WPForms ile ilk iletişim formunuzu oluşturmaya yönelik bir video izleyebilir veya hemen başlamak için WPForms -> Yeni Ekle bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Herhangi bir nedenle, hoş geldiniz ekranı görüntülenmezse, WPForms kenar çubuğu menüsünü tıklayıp Yeni Öğe Ekle’yi seçerek yeni bir form oluşturabilirsiniz.

 

Yeni Form Ekle bağlantısını tıkladıktan sonra WPForms kullanıcı arabirimi görüntülenecektir. Buradan, formunuza iletişim formu gibi bir ad verin ve ardından mevcut seçeneklerden bir şablon seçin.

Boş bir form ile başlamak isterseniz, basit iletişim formu şablonunu seçmeniz önerilir ..

Çoğu durumda, basit iletişim formu şablonu yeterli olacaktır. Bununla birlikte, iletişim formunu değiştirmek isterseniz, formunuza eklemek için sol taraftaki panelden standart alanlardan herhangi birini tıklayabilirsiniz. Ancak, bazıları veya ödeme alanlarından herhangi birini kullanmak isterseniz, WPForms’un profesyonel sürümüne geçmeniz gerekecektir.