Neden wordpress Güvenlik : İnternet siteleri İnternet’teki gayrimenkullerinizdir, ve herhangi değerli bir mülkiyetiniz gibi, hırsızlar ve davetsiz misafirlerin kötü niyetli ziyaretlerine de maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle, WordPress ile oluşturulanlar da dahil olmak üzere, tüm web siteleri için koruma sunan birçok eklenti bulunmaktadır.
WordPress’in altyapısı sağlam ve güvenli bir çerçeveyle oluşturulmasına ragmen, ancak bu bilgisayar korsanlarına karşı bağışıklık kazandırmaz. Zayıf şifreler, bir web sitesinin saldırıya uğramasına neden olan pek çok faktörden sadece biridir.

Bu nedenle, sitenize fazladan bir güvenlik katmanı yüklemek kötü bir fikir değildir. Sitenizi korumanıza yardımcı olacak en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden bazılarını inceleyelim.

1. All In One WP Security & Firewall

Bu WordPress güvenlik eklentisi, gelişmiş güvenlik ayarlarını bilmeyenler için kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bazı özelliklerinde, daha güçlü şifreler oluşturmanıza yardımcı olan bir şifre oluşturma aracının yanı sıra, bir IP adresinin Brute Force Attack olarak adlandırılan başarısız giriş girişimleri yapmasını engelleyen bir giriş kısıtlama özelliği bulunmaktadır.

Güvenlik duvarı özelliği, WordPress sitenizdeki kodları etkilemeden kötü amaçlı komut dosyalarını engelliyor. Ayrıca, sahte Googlebot’ların sitenizi taramasını engellemenin yanı sıra resimlerin hotlink bağlantısını önlemenize de olanak tanır.

DOWNLOAD…

2. iThemes Security

İyi WP Güvenliği olan bu WordPress eklentisi, WordPress için tema ve diğer eklentileri yapan iThemes tarafından geliştirilmiştir. Eklenti hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için harika. Acemi kullanıcı için tek tıklamayla kurulum ve gösterge tablosundan gelişmiş ayarları yapılandırma seçeneklerini yapmak kolaylaştırılmış.

Daha kolay bakım için, iThemes kontrol paneli, kullanıcıya alabileceği güvenlik önlemleri ve kontrol listesini sunar.

DOWNLOAD…

3. Wordfence Security

Bu WP eklentisi bugüne kadar 1 milyondan fazla yüklenmiştir ve kötü amaçlı yazılımlardan ve saldırılara karşı ücretsiz koruma sağlar. İki aşamalı kimlik doğrulamanın olağan özelliklerine ek olarak, DDos saldırılarını ve kullanıcı güvenliğini sağlamasının yanı sıra, sitenin zaten virüs bulaşmış olup olmadığını kontrol etmek için tarama özellikleri de sağlar.

DOWNLOAD…

4. Google Authenticator


Bu eklenti, bir kullanıcı  WordPress sitesinde oturum açtığında, iki faktörlü veya iki adımlı kimlik doğrulama kullanır. Bir kullanıcı adı ve parola girmenin yanı sıra, metin, sesli arama veya mobil uygulama gibi başka bir kimlik doğrulama yöntemi de yapılır. USB portuna takılı güvenlik anahtarlarını da destekler.

İkinci adım yalnızca cihaz başına bir kez uygulanır, bu nedenle yalnızca bir cihazı kullanırsanız, ikinci kimlik doğrulama yöntemini tekrar girmeniz gerekmez. Başka bir cihazda oturum açarsanız, tekrar ikinci adım doğrulama yapmanız gerekir.

DOWNLOAD…