WordPress sitenizin iletişim sayfasına Google Haritalar eklemek istiyor musunuz? WordPress için ücretsiz olan pek çok Google Haritalar eklentisi bulunmaktadır. Bu eklentilerin hangisinin en iyi olduğunu bilmek biraz zor tabi, deneyip görelim.

Adding Google Map in WordPress

Google Haritalar eklentisini incelemeden önce, Google Haritalar’ın herhangi bir eklenti kullanmadan WordPress yazılarınıza veya sayfalarınızda bir gömme kodu sunduğunu bu kodu direkt içeriklerimizde yada iletişim sayfamızda html kodları arasında kullanabildiğimizi biliyoruz.

Bununla birlikte, yazı veya sayfalara haritalarımızı eklemek için metin düzenleyicisine geçmeniz gerekecek. Ayrıca, varsayılan gömme kodu için çok fazla özelleştirme seçeneği de mevcut değildir. Haritaya özel bilgi ekleyemezsiniz. Google Haritalar eklentisinin kullanışlı olduğu yer tamdaburasıdır. Bu eklentileri kullanmak, konumlar, belirteçler, yol tarifi, rotalar vb. eklemenize izin verecektir. Haritanız etkileşimli olacak ve kullanıcılar için daha yararlı olacaktır. Bunu söyleyerek, WordPress için en iyi ücretsiz Google Haritalar eklentilerimizi inceleyelim.

1. MapPress Easy Google Maps

MapPress Google Haritalar içinde en popüler ücretsiz Google harita eklentisinden biridir. Herhangi bir WordPress gönderisine, sayfasına veya özel yazı türüne, yalnızca adresini yazarak kolayca bir Google haritası eklemenizi sağlar. Bir yazının öncesinde veya sonrasında haritayı otomatik olarak yerleştirebilirsiniz. Yazıya haritayı eklemek için kısa kod kullanabilirsiniz.

 

2. Google Maps Builder

Bu eklenti tonlarca seçenek içeren güzel bir harita özelleştirme deneyimi ile birlikte gelir. Yerleri kolayca ekleyebilir, harita boyutu, kontrolleri, harita türlerini seçebilir ve hatta bir harita teması seçebilirsiniz. Tüm bunlar görsel bir özelleştirici ile düzenlenebiliyor. Tek yapmanız gereken yazı düzenleyiciye eklenen düğmeyi tıklayın ve haritanızı seçin. Harita oluşturucu ayrıca özel işaretleyiciler eklemenize izin verir ve yakınlardaki yerleri haritanızda imleyerek gösterebilirsiniz.

3. WP Google Maps

WP Google Haritalar, başka bir ücretsiz harita eklentisidir. Bir adres girerek, yol tarifleri belirleyerek, belirteçleri ayarlayarak, kolayca haritalar  oluşturabilirsiniz. WordPress sitenizin kenar çubuğuna veya herhangi bir side bar alanına ekleyebileceğiniz bir harita widgeti ile birlikte gelir.

4. WP Google Map Plugin

Google haritaları için bir başka harika seçenek de WP Google Map Plugin. Çok sayıda özel bilgi ile güzel haritalar oluşturmanıza olanak tanıyan harika özellikleriyle birlikte gelir. Renkli işaretleyiciler, bilgi pencereleri ekleyebilir, haritaya tıkladıklarında kullanıcıları yönlendirebilirsiniz. short code ile haritaları kolayca yerleştirebilirsiniz. Birden fazla konumu kaydedebilir ve ardından bu yerleri özel işaretlerle gösteren bir harita oluşturabilirsiniz.

5. Google Maps Widget

6. Basic Google Maps Placemarks

7. CP Google Maps