WordPress için sosyal medya eklentileri

WordPress için çok fazla sosyal medya eklentisi bulunmaktadır. Bildiğimiz gibi sosyal medyanın web site ziyaretçi hitimizde hatırı sayılır bir yeri var. WordPresse yeni başlayanlar için en iyi wordpress sosyal medya eklentilerini inceleyeceğiz.

WordPress için iyi bir sosyal medya eklentisinde neler olmalıdır.

WordPress için çoğu sosyal medya eklentisinin temel sorunu performansı ve tema uyumluluğudur. Bu eklentilerin çoğunun ek stil sayfası  ve komut dosyaları arkaplanda yüklendiğinden web sitesini yavaşlatır.

WordPress sitenizin eklentileri ve performansı arasında bir denge bulmanız gerekir. Bir sürü özelliklere sahip bir sosyal medya eklentisi, web sitenizi yavaşlatıp kullanıcı deneyimini etkiliyorsa daha az faydalı olabilir.
Sonra, hangi sosyal ağların web sitenizde daha belirgin şekilde görüntüleneceğine karar vermeniz gerekir. Daha az seçenek eklemek karmakarışıklığı azaltabilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Pek çok sosyal medya eklentisi, kenar çubuğunda, makalenin altında, makale başında,  sosyal simgeleri göstermenizi sağlar. Onları sitenizde nasıl sergilemek istediğinize ve nerede konumlandıracağımıza sitemizin estetiği açısından doğru karar vermek gerekir.

1. EA Share Count

EA Share Count listemizdeki en hızlı sosyal medya eklentisi. Kolay  kullanımı, sınırlı sayıdaki sosyal medya desteği veriyor. Üç farklı buton seçeneğiyle,düğmeleri nereye yerleştireceğinizi seçebiliyorsunuz.
EA Share Count, GitHub’da barındırılıyor. Bu yüzden Git hub’ dan indirmeniz gerekiyor.

2. Sassy Social Share

 

Sassy Social Share bir çok özellikle donatılmış iyi bir sosyal medya eklentisi. Yine üç farklı buton seçeneğiyle gelen eklentimiz ayrıca scroll bir sosyal medya menüsü  de sunuyor. Sosyal medya hesaplarımız için sayaç özelliğide bulunan eklenti de  bir çok sosyal medya sitesi için destek veriyor.

3. AddtoAny

 

Bir çok sosyal medya platformunu destekleyen eklenti Google Analytics entegrasyonu ile diğer eklentilerden bir adım öne çıkıyor. Farklı paylaşım menüleri ve performansı iyi bir eklenti

4. WordPress to Buffer

Facebook, Twitter, LinkedIn vb. adreslerdeki yayınlarınızı zamanlamanıza izin veren popüler bir sosyal medya aracıdır. WordPress to Buffer eklentisi, Buffer hesabınıza otomatik olarak yeni yayın eklemenize olanak tanır, böylece sosyal medya profillerinizde paylaşılırlar.

5. Simple Social Icons

 

Adındanda anlaşıldığı gibi basit sosyal medya ikonları. Renklerini değiştirebilir wordpress kenar çubuğunda istediğiniz yerde sosyal medya url’ lerinizi girerek bir sosyal medya widgeti oluşturabilirsiniz.

Tüm önemli ve popüler  sayıda sosyal medya platformu vardır. Kullanımı çok kolaydır ve performansı en düşük düzeyde etkiler .

Bununla beraber son olarak belirtmem gerekir ki, bir çok hazır wordpress tema içerisinde,  sosyal medya eklentisi entegre olarak gelir. Extra bir sosyal medya eklentisi kullanmaya gerek kalmaz.