WordPress ile yemek tarifleri sitesi Oluşturma yazımızdaki amaç,  bir çok kadın blogcunun son zamanlarda mutfakta olduğu gibi sanalda da mariflerini göstermeleriyle dikkatimi çekti.

Özellikle kadın bloggerlar tarafından son zamanlarda sıkça yapılan yemek tarifi blogları  bayağı revaçta.  Zaten aranma hacimlerine bakıldığında sektörün hayli rekabetli ama bir o kadarda kazandıran bir proje olduğu görülmekte.  İyi bir tema, zengin içerik, ve sosyal medya imlemesiyle bir çok projeden erken zamanda daha başarılı olduğu görülmekte.

Google aramalarından çıkan sonuçlara bakılırsa binlerce yemek tarifi ve püf noktaları bloğu var. Bizde bu yazımızda wordpress sistemimizi kullanarak, kaliteli temalar aracılığıyla temiz seo ve sosyal medya imlemelerini kullanıp nasıl bir yemek bloğu oluşturabileceğimizi anlatacağız.

Yemek tarifleri ile ilgili tema arayışlarımda kolayyemektarifi.net web sitesi temasıyla ve temiz tasarımıyla dikkatimizi çeken bir site. Site kendi alt yapısında wordpress kullanıp, Et yemekleri tarifleri, bebek maması tarifleri, tatlı tarifleri, çorba tarifleri, sos tarifleri ve balık pişirme tarifleri gibi kategorilerle iyi bir anahtar çalışması yapmış.

Genel konumuza dönecek olursak yemek tarifleri bloğumuzda iyi bir tema, sosyal medya imlemeleri ve iyi anahtar kelime seçimiyle işe başlamış saıyılıyoruz. Tema konusunda sitemizde bir çok ücretli ve ücretsiz tema,  temalar kategorimizde bulunmakta olup yine bu yazımızın alt tarafında sektöre uygun temaları sizlere tavsiyede bulunacağız.

 

Cooked

harika görünümlü iyi bir yemek tarifi teması ve aynı zamanda 10 adet hazır yemek tarifi ile gelen temamız, sürükle bırak tekniğiyle bizlere tarih oluşturma seçeneği sunuyor.

Bu eklenti, tarif sayfanızı kolayca oluşturmanıza yardımcı olacak iyi bir premium tema.

Demo/Download

 

Recipe Card

Recipe card  yemek tariflerinizi  arama motoru  dostu bir sürümünü oluşturmanıza yardımcı olacak,  wordPress için çok kullanışlı ücretsiz bir tarif eklentisidir. Arama motorları için yemek tarifi makalelerinizi optimize eder, böylece arama motorlarından güzel trafik elde edersiniz. Tariflerinizi benzersiz kılmak için renk, yazı tipi, düzen seçeneklerini özelleştirmek için çok fazla seçenek sunuyor. Bu eklenti  WordPress yazı editörüyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir, böylece ayrı bir şey yapmak zorunda kalmazsınız.

Demo/Download

Recipe Box

Bu eklenti, WordPress ile benzersiz bir tarif sitesi yapmanıza yardımcı olacak 60 özelleştirme seçeneği sunar. Ayrıca, Google arama sonuçlarında tariflerin iyi görünmesi için Google zengin snippet’i oluşturur. Bu tarz bir buloğunuz var ise eklentiyi denemenizi tavsiye ederim.

Demo/Download

SocialChef – Social Recipe WordPress Theme

Yine profesyonel nitelikte seo dostu zengin içerikli bir tema. Demo importu yapıldığında işimizi kolaylaştıracak iyi bir tasarım çıkıyor ortaya. Fiyatını tamamiyle hakeden bir tema.

Demo/Download

 

Son olarak

Daha önce belirtildiği gibi, bir yemek tarifi ile ilgili web sitesi tonlarca trafik çeken çok karlı bir proje olabilir. Dolayısıyla, sitenizden uygun bir şekilde para kazanırsanız, yemek blogunuzdan iyi miktarda para kazanabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen WordPress tarifi eklentileri, yemek tarifi ile ilgili tüm ayrıntıları etkili bir şekilde yöneterek ve yiyeceklerinizi sergilemek için size güzel bir arayüz sunarak, başarılı bir yemek blogunu kolayca oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 

Yazı Kimliği
yemek tarifleri sitesi Oluşturma
Konu
yemek tarifleri sitesi Oluşturma
Açıklama
yemek tarifleri sitesi Oluşturma
Yazar