Yottie YouTube Eklenti İncelemesi: Müthiş YouTube kanal veya video Sitesi Oluşturun

Kaliteli bir video, sitesine çok fazla trafik getirebilir ve video sitelerinden bahsederken YouTube kesinlikle büyük trafik ve kullanıcı tabanına sahip bir numaralı sitedir. Çok sayıda iş dünyası ve blog yazarı,sitesine trafik çekmek ve geliri arttırmak için youtube sitesini kullanır.

YouTube videolarınızı web sitenizde güzel bir şekilde görüntülemek, kanalınızın abone sayısını artırmanıza yardımcı olacaktır. Kullanıcılar, kendi siteniz üzerinden artacağından kanalınızda aynı oranda büyüyecektir.
WordPress size herhangi bir YouTube videosu görüntülemek için kolay bir seçenek sunsa da gerçekten tam bir liste oluşturamaz ve sitenizde görüntüleyemezsiniz. Yottie, mükemmel gruplama ile kendi seçtiğiniz kanallarla tarzınızda videolarınızı görüntülemenize yardımcı olacak harika bir WordPress YouTube Kanalı Eklentisi.

100’den fazla özelleştirme seçeneğiyle harika görünecek ve kullanıcılarınıza güzel bir deneyim sunacak çarpıcı bir video sunucu web sitesi oluşturabileceksiniz. Eklenti retine ve tüm cihazlara duyarlı bir şekilde hazırlnamış,  bu nedenle video ile çalışan site modern cihazların her türlüsünde güzel bir görünüm veriyor.

Eklenti, video sitenizin mükemmel ve tam olarak optimize edilmiş görünmesini sağlamak için size birçok oynatma seçeneği sunuyor. Bu yazıda, Yottie eklentisinin sunduğu özelliklere ve seçenekleri inceleyeceğiz.

Yottie YouTube Eklentisine Genel Bir Bakış

Stil ve özellikler seçeneğiyle, Yottie  arayüzü videolarınızın sitenizde nasıl görünmesini istediğinize özel, sayısız inanılmaz seçenek sunar.

 

Eklentiyi aktif hale getirirken, yeni seçeneğini  WordPress yönetici kontrol panelinde göreceksiniz. Bu seçenek, görünümleri daha da özelleştirmek için kullanabilirsiniz.

 

Test sayfasındaki yönetici arayüzüne bir göz atmanız yeterlidir.

Eklenti yöneticisi son derece basit ve anlaşılması kolay, hatta tam bir yeni başlayanlar kendi video sitelerinin görünümünü ve şeklini özelleştirebili düzeyde hazırlanmış. Yönetici panelindeki ilk seçenek videonun kaynağıdır. ( Youtube video url )

Video Kaynağı

Videolar listesini oluşturmaya başlarken, o kaynaktan gelen videoları görüntülemek için YouTube kanalının URL’sini girmeniz gerekir. Ayrıca, video kaynağı URL’si de dahil olmak üzere list url’leri de  girerek bir grup video oluşturabilirsiniz; bu gruplar, kullanıcılarınızın videoları sitenizde kolayca bulmalarına yardımcı olacaktır.

Farklı kanallardan ve oynatma listelerinden mükemmel bir video listesi oluşturmak için sınırsız sayıda kaynak ekleyebilirsiniz.

Üstbilgiyi Özelleştirme

Başlık en önemli bölümdür ve Yottie, başlık bölümünü için özelleştirilebilir  stil ve son derece esnek bir tasarım sunar. Logo, Afiş, Kanal adı, Kanal açıklaması, Videolar sayacı, Abone sayacı, Görünüm sayacı, Abone düğmesi vb. gibi üstbilgi bölümüne ekleyebileceğiniz seçenekler yeralmaktadır.

 

Yukarıda adı geçen seçeneklerin herhangi birini yalnızca bir tıklama ile ekleyebilir veya hariç tutabilirsiniz. Üstbilgi bölümünün düzenini Klasik, Vurgu ve Minimal arasından seçme seçeneğiniz de vardır. İhtiyacınıza göre özel kanal adı ve açıklaması yazabilirsiniz.

Esnek UI Parametreleri

Kullanıcıya harika bir deneyim sunmak, yeni bir web sitesi oluştururken en önemli noktadır; bu YouTube WordPress eklentisi ile, kullanıcı arayüzünü ihtiyaca göre mükemmel bir şekilde taraslayabileceksiniz.

Video önizleme ayarlarını değiştirebilir ve navigasyon ihtiyacınıza göre yerleştirebilirsiniz. Kullanıcılarınızın videolarınızda gezinmesini ve sitenizi kullanmanın keyfini çıkarmasını sağlamak son farklılık yaratacaktır.

Video Efektleri

Ayrıca videoların efektini ayarlamak için seçenekleriniz var, animasyon efekti, animasyon hızı ayarlayabilirsiniz.  .

Video Görünüm

Yottie, videoların görünüşüyle ilgili olarak süper esnek seçenekler sunar. Video düzenini klasik, sinema ve yatay olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, videoda aşağıdaki gibi eklemek istediğiniz öğeleri seçme seçenekleriniz vardır.

 • Play icon
 • video süresi
 • Başlık
 • Tarih
 • Açıklama
 • izleme sayacı
 • beğeni sayacı
 • yorum sayacı

Açılır popup pencereler

Videolarınızın popup pencelerde oynatılmasını sağlayabilir, kullanıcılarınıza popup pencereleri tıkladığında videonun otomotik başlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Aşağıdaki öğeleri video açılır penceresinde görüntüleyebilirsiniz.

 • Başlık
 • Kanal Logosu
 • Kanal Adı
 • Video yönetme butonları
 • İzlenme sayacı
 • Beğenme sayacı
 • Dislikes sayacı
 • Oylama yıldızları
 • Tarih
 • Açıklama
 • Detay
 • Yorumlar

Renk uyumu

Yottie, video sitenizi kendi zevkinize göre dizayn etmek için  kapsamlı bir seçenekler sunar, video modülünün her bir bölümü için tanımlayabileceğiniz renk seçeneklerine sahipsiniz. Sistem rengini seçmek için çok kolay arayüzü kullanmanızı öneriyorum,

Yukarıda bahsedilen seçeneklerin dışında Yottie, video sitenizi seçtiğiniz dile çevirmenize yardımcı olacak dil seçim seçenekleri gibi çeşitli farklı dil seçenekleride sunar.

 

Ve bir kere video siteniz seçtiğiniz ayarlarla hazır olduğunda, kısa kodu sayfalarınıza ekleyebileceğiniz ve videoyu istediğiniz herhangi bir yere yerleştirme seçeneğimiz var.

 

Son olarak Yottie, YouTube videolarının kendi sitesinde gösterilmesi için en kapsamlı çözümlerden biridir. Siteniz için seçtiğiniz videolara sahip ana YouTube sitesi gibi görünecek ve davranacak bir site oluşturabilirsiniz.