WordPress’de Bitcoin ödemelerini kabul etmek istiyor musunuz? Bitcoin, dünyanın herhangi bir yerindeki çevrimiçi ödemeleri kabul etmeyi son derece kolaylaştırıyor. Bu yazıda, WordPress’de Bitcoin ödemelerini kolayca nasıl kabul edebileceğinizi göstereceğiz.

Peki Neden Bitcoin?

WordPress eticaret eklentisi olan WooCommerce veya diğer e-ticaret eklentilerini kullanarak birkaç dakika içinde bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza olanak tanır. Bu platformlar, PayPal, Stripe, 2Checkout ve diğer birçok popüler ödeme ağ geçitlerini kullanarak online ödemeleri kabul etmenizi sağlar ..

Aslında, bir ödeme yöntemi eklentisi kullanmadan PayPal veya payu ile ödemeleri kabul edebilirsiniz.
Bununla birlikte, tüm ödeme yöntemleri tüm kullanıcılarınızın tercihi olmayabilir. Müşterilerinizden bazılarında ülkesinde PayPal bulunmuyor olabilir, bazıları kredi kartlarını kullanmak istemeyebilirler.

Bitcoin, dünyanın heryerinde son yıllarda herkes tarafından kullanılabilecek alternatif bir sanal para birimidir. Bitcoin ödemeleri kabul ettikten sonra bunları banka hesabınıza aktarabilir veya sanal cüzdanınızda saklayabilirsiniz. Bitcoin oranları giderek artıyor ve insanlar kullanmaya devam ettikçe bitcoin yükselmeye devamedecktir.

Bitcoin’e nasıl başlayacağınızı ve WordPress web sitenize nasıl entegre edeceğimize bir göz atalım.

Bitcoin ve WordPress
İlk olarak, bir Bitcoin cüzdanına ihtiyacınız olacak. Bu Bitcoins göndermek veya almak için kullanacağınız bir yazılımdır.

Mevcut birçok farklı cüzdan türü vardır. Bilgisayarınıza veya hatta telefonunuza bu cüzdan uygulamalarını indirebilirsiniz.

Cüzdan uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ihtiyaçlarınız için doğru cüzdan seçmek için Bitcoin Cüzdan sayfasını ziyaret edin.

Sonra, bir BitPay hesabına kaydolmanız gerekecek.  BitPay, Bitcoin değişimi, dönüşümünü ve banka hesabınıza veya Bitcoin cüzdanına aktarılmasını sağlayan online bir hizmettir.

bitcoin wordpress

Kayıt sırasında sizden bir hizmet seçmeniz istenecektir. Web sitenizde ürün veya hizmet satmak ve ödemelerinizi banka hesabınıza aktarmak için ‘İşletme Hesabı’nı seçmeniz gerekir.

bitpay-business

Bundan sonra, firmanızla ilgili bilgileri ve hesabınızı oluşturmak için şahsi bilgilerinizi girebilirsiniz.

bitpayaccount

Kaydolduktan sonra başlama paneline ulaşacaksınız. Orada, hesabınızı doğrulamak için üç adımın gerekli olduğunu göreceksiniz.

Önce e-posta adresinizi doğrulamanız gerekir. Sonra, işletme hesabınızı doğrulamak için işletme bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Son olarak, banka hesap bilgilerinizi veya Bitcoin cüzdan adresinizi girmeniz gerekiyor.

Bu adımları tamamladıktan sonra, web sitenizdeki ödemeleri kabul etmeye hazırsınız demektir.

BitPay, WordPress web sitenizdeki ödemeleri kabul etmek için birden fazla yol sunar. Size iki farklı yöntem göstereceğiz ve işinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

BitPay ile WoCommerce’de Bitcoin Ödemelerinin Kabul Edilmesi

Zaten WooCommerce kullanıyorsanız, bu yöntemi sizin için öneriyorum.

Yapmanız gereken ilk şey BitPay for WooCommerce eklentisini yükleyip etkinleştirmek tir. Eklentiyi normal wordpress eklentileri gibi kuracağız herhangi bir zorluğu yok. isteyen arkadaşa yorum kısmından yardımcı olurum.

Etkinleştirme sonrasında, WooCommerce »Ayarlar sayfasını ziyaret etmeniz ve ‘Ödeme’ sekmesini tıklamanız gerekir. Ardından, ayarlarını yapılandırmak için BitPay bağlantısını tıklayın.

bitpaywoocommerce

API anahtarınızı oluşturmak için API alanının altındaki bağlantıyı tıklamanız gerekir. Bu sizi BitPay web sitesine götürür ve burada ‘Add New Token’ düğmesine tıklayın. Ardından, api etiketini almak ve devam etmek için ‘Simge Ekle’ düğmesine tıklayın.

newtoken

 

BitPay şimdi size WooCommerce BitPay ayar sayfasında kopyalayıp yapıştırmanız gereken bir eşleştirme kodunu gösterecektir. Ardından, devam etmek için find düğmesine tıklayın.

WooCommerce web siteniz artık Eşleştirme kodunu doğrulamak için BitPay’e bağlanacaktır. Başarıyla sonuçlanırsa, API anahtarınızı otomatik olarak kaydedecektir.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ayarları kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Müşterileriniz artık mağazanızın ödeme sayfasında Bitcoin kullanarak ödeme yapma seçeneği görecektir .

bitpaycheckout

Hızla gelişen Eticaret Teknolojisinde Bitcoin para biriminide pazarlama tekniklerinde kullanmanızı tavsiye ederim.