WordPress ile inşaat firması web sitesi hazırlanışı ve inşaat firması temaları

Her sektörde rahatlıkla kullanabileceğimiz wordpress için yapacağımız firma sitesi projelerimizde sayısız ücretsiz wordpress theme yani wordpress tema seçeneği sunmakta. Bu kapsamda tema üreticileri sektörel anlamda farklı farklı temalar kodlamakta,  ücretli ve ücretsiz seçenekler sunmakta. Ancak asıl büyük sıkıntı site tasarımımızı yaparken çoğu web masterin zamanını çalan tema seçimi.  Bizde wordpressrehberi.net olarak sektörel anlamda ücretsiz wordpress temalarını listelemeye karar verdik. Sizin için ihtiyaçlarınıza göre en iyi inşaat firması temalarını inceleyip download ve demo linklerini bu yazımızda  incelemenizi sağlayacağız.

Bir inşaat firması web sitesinde  hangi bölümler olmalı, firmanın projeleri hakkında nasıl tanıtım yazıları yazılmalı, ilgili projeye ait resimler, demolar nasıl sergilenmeli, kullanıcılara doyurucu ve ikna edici bilgiler site üzerinden nasıl aktarılmalı ?

Bir inşaat firması web sitesinde bizim için öncelikle olması gereken bölüm firmayı tanıtıcı iyi bir tanıtım yazısı olan Kurumsal yada hakkımızda bölümüdür. Kullanıcılar bu tarz inşaat veya gayrimenkul firması web sitelerini gezerken mutlaka firmanın ne zaman kurulduğunu nerede ve ne kadar zamandır faaliyette olduğunu bilmek isterler.Bu yüzden mutlaka sitede kurumsal bölümün iyi bir tanıtım yazısıyla oluşturulması

  • Tarihçe
  • Yönetim
  • Politikamız
  • Belgelerimiz

gibi alt bölümlerle zenginleştirilmesi gerekir.

Firma Faaliyet Alanları

Tabiki inşaat firması web sitesi yaptığımıza göre faaliyet alanının en başta inşaat ve onun alt kolları olduğunu biliyoruz. Yalnız bir çok inşaat firması bu sektörün alt kollarının tamamını veya birkaçını müşterilerine sunmakta yada Taşeron dediğimiz aracı firmalarla müşterilerinin taleplerine cevap vermekte. İnşaat firmamızın faaliyet alanlarını faaliyet alanlarımız bölümü altında mutlaka detaylı anlatımlarla hizmetler hakkında bilgiler verilmelidir.

Projeler

Tabiki inşaat firması web sitesi yapıyorsak firmanın devam eden ve bitmiş projelerinizi referans sunmak adına detaylı bilgi ve fotoğraflarıyla kullanılara sunmak gerekir.

İnsan KaYNAKLARI

Tabiki firmanın tercihine göre yapılması opsiyonel bir bölüm, işci ihtiyacının buyuk bir bölümünübünyesinde barındıran inşaat sektöründe bu tarz sitelerde insan kaynakları bölümünün olması siteye ve firmaya otorite kazandırıyor.

İletişim ve Sosyal Medya Hesapları

Artık neredeyse tüm web sitelerinin olduğu gibi inşaat firması web sitesi projemizde de firma iletişim adresi, iyi bir harita eklentisiyle desteklenip, sosyal medya hesapları açılmalı kullanıcılar gerek sosyal medya gerekse web site içeriğimizden bilgilendirilmelidir.

Bu kriterleri değerlendirip hazırladıktan sonra gelelim işin en zahmetli ve can sıkıcı noktasına wordpress inşaat firması teması  

construction-realestate

 

 

Super Construction

 

TF Construction

 

Quality Construction

 

Construction Base

 

Construction Lite

 

Builder – WP Theme for Construction Business